Finsko a vše co vás o něm zajímá

Savonlinna

Savonlinna vyrostla mezi jezery Pihlavesi a Haapavesi v blízkosti slavného hradu Olavinlinna. Byla založena Pehrem Brahem kolem roku 1639 a stala se čilým kupeckým, rybářským a tržním městem. V letních měsících zde hraje nezapomenutelné operní divadlo pod otevřenou oblohou.

Hrad Olavinlinna

Mezi památky, které byste měli vidět rozhodně patří právě Olavinlinna. Je považován za nejkrásnější hrad Finska. Byl založen Erikem Tottem v roce 1475 a sloužil švédským, později ruským vládcům. Dnes je znám svou scenérií jako místo, kde začíná Savonlinna Opera Festival.

Blízko hradu je muzeum s expozicemi místních dějin. Můžete také navštívit několik lodí, které byly přestavěny na muzea.

Katedrála v Savonlinně

Z městských památek je nejvýznamnější novogotická katedrála postavená podle plánů A. H. Dalströma. V parku u katedrály je památník hrdinů z roku 1921. Ortodoxní kostel z roku 1845, původně určený pro ruskou posádku, postavil francouzský architekt Louis Visconti.

Savonlinna Opera Festival

Savonlinna Opera Festival v červenci je nejslavnější událostí tohoto typu ve Finsku. Na koncertech vystupuje celá řada známých světových sólistů. Koncerty probíhají na nádvoří hradu a právě díky scenérii budete mít zážitek na celý život.